"Η ΓΛΥΦΑΔΑ ΜΑΣ" ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δευτέρα 11 Απριλίου 2011

ΠΑΟΚ Γλυφάδας – Φωστήρας 1-0

Το πρωτάθλημα πανηγύρισε σήμερα (10/4) ο ΠΑΟΚ Γλυφάδας, αφού μετά τη νίκη με 1-0 επί του Φωστήρα, εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό του.

Στη Γ΄ Εθνική θα βρίσκεται τη νέα αγωνιστική περίοδο ο ΠΑΟΚ Γλυφάδας αφού μετά τη νίκη με 1-0 επί του Φωστήρα στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 8ου Ομίλου στη Δ’ Εθνική, εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδό του.

Το σκορ άνοιξαν πό νωρίς οι γηπεδούχοι, αφού μόλις στο 5ο λεπτό, ο Μηνάς βρήκε δίχτυα μετά από την κάθετη πάσα του Γεωργίου. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με έναν παίκτη λιγότερο από το 70΄, όταν ο Χύσος βγήκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.
ΠΑΟΚ ΓΛ.: Χώνος, Κούρκουλας, Κόγκαλης, Μπούρος, Αλεξόπουλος, Δοροβίνης (70΄Καλογερής), Γούλας, Γεωργίου, Μηνάς (60΄Κούτρος), Μποτσιβάλης (70΄Σαγανάς), Μαννιάς.
ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μπόκος (39΄λ.τ. Ορφανίδης), Σταματέλος, Τσουμάνης, Μπούκουρης, Βασιλείου, Χαλκίδης (54΄Γκιάτης) , Χύσο, Τζαναβάρας, Πετρίκης, Πεφάνης (63΄Σιάθος), Τσοπανάκος.